„Žalgiris“ tarp skirstytųjų Čempionų lygoje? Tai ne utopija Tikimybė - 42 procentai (6)

2017.02.06 20:08
Darvydas Šernas (kairėje) | Organizatorių nuotr.

Darvydas Šernas (kairėje) | Organizatorių nuotr.

Daugkartinio šalies čempiono Vilniaus „Žalgirio“ svajonė – užkariauti Europą taptų realesnė, jei pavyktų patekti tarp antrojo atrankos etapo skirstytųjų komandų. Tikimybė būti tarp jų – 42 procentai.

Žalgiriečiai šio proceso kontroliuoti negali. Jie tiesiog turi sekti Slovakijos, Slovėnijos, Lenkijos, Vengrijos, Moldovos ir Albanijos čempionatus ir tikėtis, kad juose situacija susiklostys palankiai. Įskaitant Lietuvą, tarp skirstytųjų iš šio sąrašo pateks trijų šalių klubai, kitų keturių – turės tenkintis neskirstytųjų dalia.

Vilniečių galimybes labiausiai sunkina Slovakijos čempionato lyderis MŠK „Žilina“ klubas. Po septyniolikos turų jis net dešimčia taškų lenkia artimiausius persekiotojus, kurie „Žalgiriui“ kovoje dėl skirstymo nėra pavojingi. „Žilina“ už „Žalgirį“ turi daugiau reitingo taškų, tad ir rikiuotėje, tapusi čempione, būtų aukščiau.

Slovėnijoje prasidėjus trečiajam ratui – dvivaldystė. Po 46 taškus yra surinkę „Mariboro“ ir Liublianos „Olimpia“ klubai. Vilniaus klubas šioje šalyje neabejotinai palaiko „Mariboro“, kuris reitingų lentelėje atsilieka ir nuo „Žalgirio“, ir dar stipriau – nuo „Olimpia“ klubo. Liublianos klubas „Žalgirį“ lenktų.

Lenkijoje daugelio Lietuvos sirgalių palaikoma Fiodoro Černycho ir Arvydo Novikovo atstovaujama Balstogės „Jagellonia“ gali prisidėti prie Vilniaus komandos sėkmės. Tiesa, žalgiriečiams nepavojinga ir antroji turnyro lentelės komanda – Gdansko „Lechia“. Lietuvos čempionams nepalankus būtų Varšuvos „Legia“ arba Poznanės „Lech“ triumfas. Pirmasis nuo lyderių atsilieka keturiais, antrasis – septyniais taškais.

Vengrijoje po 19 turų – trivaldystė. „Žalgirio“ netenktintų „Videoton“ čempiono vardas. Tiek pat taškų turnyre turintys Budapešto „Honved“ ir Budapešto „Vasas“ klubai Vilniaus ekipos reitingų rikiuotėje neaplenktų.

Gana palankiai klostosi Moldovos pirmenybės, kuriose daugkartinis čempionas Tiraspolio „Sheriff“ klubas, sužaidęs aštuoniolika rungtynių, dviem taškais atsilieka nuo nepavojingo vilniečiams „Milsami“ klubo. Verta pažymėti, kad pastarasis vienas rungtynes dar turi atsargoje.

Situacija Albanijoje ne prastesnė – vienintelis pavojingas „Skenderbeu“ klubas šiuo metu yra tik trečias, o nuo lyderių „Kukesi“ futbolininkų atsilieka keturiais taškais. Nei „Kukesi“, nei antrą poziciją užimantis „Partizani“ klubas žalgiriečių neaplenktų.

info@futbolas.lt

Naujienų portalo futbolas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

romas
2017-02-07 19:22:15
gal pasiseks su burtais labiau
Atsakyti
Reality check
2017-02-07 18:45:35
Apgailėtini Dinamo ir Astana kur vienas futbolinkas kainuoja kiek visa Žalgirio komanda
Atsakyti
Bastinas
2017-02-07 17:11:49
"Užkariauti Europą..." skamba įdomiai. Kai iš tikrųjų svajojama, kad iš dangaus nukristų kokia Andora ar San Marinas ir galbūt pavyktų vargais negalais prasisprausti į kitą etapą. Ten gal vėl kas nors nukristų iš dangaus. Nors save gerbiantis klubas turėtų tiesiog praeidinėti tokius apgailėtinus varžovus kaip Zagrebo "Dinamo" ar "Astana" ir nekvaršinti sau galvos kažkokiais skirstymais.
Atsakyti
...
2017-02-07 20:01:48
O pvz. Dinamo, tai ne save gerbiantis klubas?
vidas
2017-02-07 16:05:21
Perdaug gerai turi viskas susiklostyti, manau be sansu.
Atsakyti
Kaunas
2017-02-06 23:20:17
vistiek nera vilciu...
Atsakyti