Caritas Falchas | LFF nuotr.

Caritas Falchas | LFF nuotr.

Vasario pradžioje Lietuvos jaunimo U-21 rinktinės vyriausiuoju treneriu buvo paskirtas danas Caritas Falchas, kuris tapo pirmuoju šios rinktinės treneriu iš užsienio.

Geras Aurelijaus Skarbaliaus draugas yra puikiai žinomas gimtojoje šalyje - 40-metis strategas yra dirbęs „Nordsjaelland“ jaunimo ekipos treneriu, o pastaruoju metu darbavosi „Helsingor“ ekipoje.

Pirmasis C.Falcho išbandymas su Lietuvos U-21 rinktine bus  2019 m. Europos čempionato atrankos turnyras. Vienoje grupėje mūsų šalies rinktinė rungtyniaus kartu su Danija, Lenkija, Suomija, Gruzija ir Farerų salomis.

Į Lietuvą iš Danijos strategas atvyks tik kovo mėnesį, tačiau net ir būdamas Danijoje naujasis Lietuvos U-21 rinktinės treneris sutiko pasikalbėti su portalu futbolas.lt.

Kai buvote pristatytas kaip naujasis Lietuvos U-21 rinktinės treneris, teigėte, kad jūsų sprendimui siūlyti savo kandidatūrą įtakos turėjo Aurelijus Skarbalius. Kaip ilgai esate pažįstami ir kokie jūsų santykiai?

Su Auri esame pažįstami dar nuo tada, kai dirbau jo sename klube HB "Køge" ir nuo tada, kai buvome varžovai Danijos pirmajame divizione. Per daugybę metų užmezgėme labai profesionalius santykius. Auri yra tikras profesionalas ir puiki asmenybė. Jis yra pasišventęs dėl Lietuvos futbolo ir nori jam viso ko geriausio. Prieš tapdamas rinktinės treneriu kartu su juo keletą kartų buvau atvykęs į Lietuvą ir lankiausi Kauno akademijoje, taip pat buvome Utenoje, kur sutikau dar vieną puikų žmogų - Artūrą (Gimžauską– red. pastaba).

Danijoje esate vadinamas vienu geriausių jaunų futbolininkų treneriu. Kokie yra jūsų svarbiausi pasiekimai Danijos futbole?

Didžiausias mano nuopelnas turbūt yra kultūros ir bendro supratimo skiepijimas elitiniams Danijos klubams. Taip pat buvau Danijos futbolo federacijos plėtros dalimi bei ruošiau aukščiausio lygio futbolininkus nacionalinei komandai. Dirbdamas vyriausiuoju treneriu atvedžiau savo komandą į Danijos taurės ketvirtfinalį, o lygoje pasiekėme du klubo rekordus. Nepralaimėjome 10 rungtynių iš eilės ir 8 rungtynes iš eilės nepraleidome įvarčio. Beje, buvome jauniausia komanda visoje lygoje. Taip pat, dirbdamas analitiku su klubu laimėjau Danijos pirmenybes ir patekau į UEFA Čempionų lygą.

Dirbsite ne tik su U-21 rinktine, tačiau ir su kitomis jaunimo komandomis. Kokio pobūdžio darbas tai bus?

Dirbsiu trijose srityse - vyriausiuoju U-21 rinktinės treneriu, Lietuvos futbolo plėtros konsultantu bei lietuvių, rungtyniaujančių užsienyje skautu. Kalbant apie antrą sritį, bandysiu būti įkvėpimu visiems geriems žmonėms, kurie dirba su jaunaisiais lietuviais. Dalinsiuosi patirtimi kaip užauginti aukščiausios klasės žaidėjus nacionalinei komandai. Dirbsiu ne tik su LFF, bet ir su klubais. Man labai svarbu komandinis darbas su atsidavusiais žmonėmis. Svarbu dirbti ne tik su aukščiausia valdžia, bet su visais, kurie nori kažką keisti ir pasiekti. Visose trijose srityse dirbsiu labai sunkiai.

Ar prieš tapdamas rinktinės treneriu federacijai kėlėte kažkokius specialius reikalavimus?

Norėjau gero ir kvalifikuoto trenerių štabo su gerais žmonėmis. Noriu gero asistento, fizinio pasirengimo trenerio, vartininkų trenerio, analitiko ir profesionalios komandos vadybos. Norėjau dirbti tik su profesionalais. Man buvo labai svarbu pajausti, kad vadovai tikrai nori turėti kokybę, struktūrą ir viziją, kaip modernizuoti Lietuvos futbolą ir ruošti talentus taip, kaip tai yra daroma Europoje. Visi turės prie to prisidėti.

Ar jau teko bendrauti su nacionalinės komandos treneriu Edgaru Jankausku?

Taip, su Edgaru turėjome labai malonų pokalbį. Žinau tiek apie jo futbolininko karjerą, tiek apie trenerio. Vos atvykęs čia girdėjau labai daug gerų atsiliepimų apie jį. Pasikalbėjome apie patirtį, rinktinių vadybą, Lietuvos futbolo plėtrą bei mūsų bendradarbiavimą. Susidariau įspūdį, kad jis yra puikus žmogus bei savo srities profesionalas, taip pat, labai atviras ir pozityvus žmogus. Laukiu, kol pradėsime darbą su juo.

Kokio futbolo galime tikėtis? Ar ši rinktinė žais tipinį danišką futbolą, ar stengsitės pritaikyti kažką specialiai mūsų šaliai?

Nenorėčiau susieti mūsų žaidimo stiliaus su viena šalimi, tačiau galiu pasakyti, kad dirbdamas su komanda visų pirma žiūri į tai, kokios yra mano futbolininkų savybės. Man yra labai svarbu, kad turėtume tuo metu geriausius futbolininkus ir juos išnaudotume maksimaliai pagal jų galimybes. Dirbdamas visada remiuosi šiais metodais: mano komanda kartu ginsis ir puls, būsime kompaktiški. Būsime greiti tranzicijoje į abi puses - visa komanda turės greitai judėti tiek kai perimsi kamuolį, tiek kai jį prarasime. Būsime inteligentiška komanda, kuri sugebės kontroliuoti rungtynes, atakuoti bei spausti varžovus kai to reikės.

Kokie yra jūsų darbo metodai? Ar jūs griežtas treneris?

Visada remiuosi bendravimu ir kokybe. Noriu, kad mano žaidėjai ir trenerių štabas suprastų savo vietą komandoje. Jei žaidėjai man, savo komandos draugams ir trenerių štabui parodys norą ir atiduos širdį, aš padarysiu viską, kad padėčiau jiems pasiekti jų tikslus. Tačiau, jei jie blogai elgsis arba tinginiaus - su manimi jie niekada nedirbs. Galiu būti tiek geras, tiek griežtas - viskas priklauso nuo žaidėjų elgesio ir požiūrio. Noriu, kad komanda būtų kultūringa ir suprastų, kad reiks sunkiai dirbti. Komandoje privalo būti gera atmosfera. Skirsime daug dėmesio detalėms aikštėje, tačiau taip pat ir video peržiūroms bei analizėms.

Kada pradėsite formuoti savo trenerių štabą?

Jau dabar deriname šitą reikalą su LFF. Svarbu atrinkti tinkamus žmones.

Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos prezidentas Vytautas Vaškūnas susilaikė balsuodamas už jūsų kandidatūrą. Ar nesibaiminate, kad dėl to gali kilti nesutarimų?

Futbole niekada nieko nebijau ir visada pozityviai žiūriu į kitus žmones. Aš jo dar nepažįstu, o jis nepažįsta manęs, bet greičiausiai, jis turėjo savų priežasčių. Nejaučiu nieko blogo. Galiausiai, juk visi norime, kad Lietuvos futbolo lygis kiltų, o tam nereikia, kad visi su viskuo sutiktų. Kartais yra gerai turėti skirtingą nuomonę. Aš žinau, ko aš noriu, tačiau stengsiuosi bendrauti su visais, kurie nori gero Lietuvos futbolui.

Vytautas Vaškūnas
2017-02-09 14:54:12
Šiandien vėl kreipiuosi į „Futbolas.lt“ atstovus.

Nauja diena, naujas straipsis, naujas melas. Kodėl?

Norėdamas išsklaidyti visų suinteresuotų šiuo klausimu abejones, pabrėžiu, kad naujo U-21 rinktinės trenerio rinkimuose aš nebalsavau prieš danų stratega Caritą Falchą.

Su pagarba, visada atviras Jums visais klausimais.
Atsakyti
futbolas.lt
2017-02-09 15:22:14
Kadangi portalas kaltinamas MELU, tai pateikite balsavimo protokolą ir įrodykite, kad jūs dviese su Stankumi balsavote už Caritą Falchą. Ir tuo pačiu parodykite, kaip balsavo likę VK nariai? Tikra tiesa, kad susilaikė ir balsavo PRIEŠ nėra tas pats, tad tą vietą pataisėme. Po to, kai bus paskelbti U17 ir U19 rinktinių treneriai, be jokios abejonės norėsime iš Jūsų didelio video interviu.
Vaškūnui
2017-02-09 15:33:34
15 min. žurnalistas Bagdonas irgi pateikė tam tikros informacijos.Ir dar anksčiau, bet kažkodėl melu jų nekaltinate.Gal prieš tokį portalą kelti vėjelį ir nelabai norisi?

Tvarkaraščiai

Anglija

Sek 04-30 Manchester United 14 : 00 Swansea City
Sek 04-30 Middlesbrough 16 : 05 Manchester City
Sek 04-30 Everton 16 : 05 Chelsea
Sek 04-30 Tottenham Hotspur 18 : 30 Arsenal

Ispanija

Sek 04-30 Osasuna 13 : 00 Deportivo La C…
Sek 04-30 Real Betis 17 : 15 Deportivo Alavés
Sek 04-30 Eibar 19 : 30 Leganés
Sek 04-30 Celta de Vigo 21 : 45 Athletic Club

Čempionų lyga

Ant 05-02 Real Madrid 21 : 45 Atlético Madrid

Lietuvos "A lyga"

Sek 04-30 Kauno Žalgiris 17 : 00 Utenis Utena
Sek 04-30 Žalgiris 18 : 30 Atlantas
Rezultatai

Anglija

Šeš 04-29 Crystal Palace 0 - 2 Burnley
Šeš 04-29 Southampton 0 - 0 Hull City
Šeš 04-29 Stoke City 0 - 0 West Ham United
Šeš 04-29 Sunderland 0 - 1 AFC Bournemouth
Šeš 04-29 West Bromwich … 0 - 1 Leicester City

Ispanija

Šeš 04-29 Espanyol 0 - 3 Barcelona
Šeš 04-29 Las Palmas 0 - 5 Atlético Madrid
Šeš 04-29 Real Madrid 2 - 1 Valencia
Šeš 04-29 Real Sociedad 2 - 1 Granada

Čempionų lyga

Tre 04-19 Monaco 3 - 1 Borussia Dortmund
Tre 04-19 Barcelona 0 - 0 Juventus

Lietuvos "A lyga"

Šeš 04-29 Stumbras 1 - 1 Trakai
Šeš 04-29 Lietava 1 - 4 Sūduva
Lentelės

66_ Komanda ŽR L LG P ĮĮ S T
1 Žalgiris 8 7 0 1 16 5 +11 21
2 Sūduva 9 5 3 1 20 12 +8 18
3 Atlantas 8 5 2 1 15 5 +10 17
4 Trakai 9 3 5 1 7 5 +2 14
5 Utenis Utena 8 2 2 4 6 14 -8 8
6 Stumbras 9 1 3 5 6 14 -8 6
7 Lietava 9 1 3 5 11 16 -5 6
8 Kauno Žalgiris 8 0 2 6 5 15 -10 2