Jurijus Mamajevas | fkt.lt

Jurijus Mamajevas | fkt.lt

2015 metais „Trakų“ generolas Jurijus Mamajevas atliko 27 rezultatyvius perdavimus bei pagal šį rodiklį tapo Nr.1 visame pasaulyje. Už futbolininko nugaros liko tokios žvaigždės, kaip Mesutas Ozilas, Kevinas DeBruyne, Hulkas, Lionelis Messi ar Luisas Suarezas, kurie per kalendorinius metus sugebėjo atlikti nuo 16 iki 21 perdavimo, virtusio įvarčiu.

Didžiulis pripažinimas futbolininką ir praėjusiais metais vertė nenuleisti kartelės, tačiau 2016 – ieji tapo nusivylimo metais. Prieš supertaurės rungtynes saugas susirgo Roto virusu, vėliau įvairūs negalavimai neleido įgyti idealios formos, o galiausiai plyšo kryžminiai raiščiai, kurie malonumus aikštėje privertė užmiršti pusmečiui.

Paskutinėse pergalingose praėjusio sezono rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“ J.Mamajevas aikštėje pasirodė devyniasdešimtą minutę bei daugiau nei šimtą sekundžių gavo galimybę patirti rungtynių džiaugsmo.

„Tos kelios minutės man tada buvo svarbios, kad persilaužčiau psichologiškai. Man svarbu buvo pajusti, kad vėl nebijau žaisti. Svarbu buvo įrodyti sau, kad trauma jau yra praeity. Tarkime, dabar apie tai jau visai negalvoju. Dabar mano galva pilna minčių, kaip komandai padėti laimėti“, - sakė Jurijus Mamajevas, kuris paskutinėje kontrolinėje dvikovoje su „Jelgava“ Arūnui Klimavičiui atliko perdavimą, po kurio buvo įmuštas įvartis.

„Nebeskaičiuoju tų perdavimų. Asmeninių tikslų irgi nebekeliu. Po 2015 metų visi iš manęs labai daug tikėjosi, o aš beveik visą sezoną praleidau dėl traumos. Šiemet mano galvoje tik komandiniai tikslai. Gal pagaliau ir man pavyks tapti Lietuvos čempionu (šypsosi). Nežinau, ar pavyks, bet kausimės iš visų jėgų“, - pasakojo J.Mamajevas.

Rytoj „Trakai“ žais jau penktąsias kontrolines rungtynes Latvijos sostinės su Rygos FC komanda. Saugas tvirtina, kad atėjo laikas galvoti ne tik apie žaidimo gerinimą, bet ir apie rezultatą.

„Susidaro įspūdis, kad šiemet daug daugiau bėgame, bet iš esmės visas pasiruošimo procesas, kaip ir visais kitais metais. Tiesa, rungtynių metu mokomės naujos taktikos, kurios rezultatus išvysime kiek vėliau. Kol kas darome daug klaidų, tačiau tai normalu. Dar turime tris savaites, per kurias įmanoma pakeisti daug dalykų.

Kalbant apie rytojaus rungtynes, tai žinoma, kad galvosime ir apie rezultatą. Psichologiškai teigiamas rezultatas yra svarbus. Ir jokio skirtumo, ar tai oficialios rungtynės, ar ne“, - kalbėjo riterių saugas.

Be draugiškų rungtynių maratono, „Trakai“ dar dalyvauja ir „Winter CUP“ turnyre, kurio antrąsias rungtynes su Rygos „Metta“ kitą penktadienį žais Vilniaus „Sportimos“ manieže. Oficialų sezoną trakiškiai pradės vasario 26 dieną Supertaurės rungtynėmis su Vilniaus „Žalgiriu“, o A lygos kovas – kovo 3 – ąją taip pat „Sportimos“ manieže akistata su Kauno „Stumbru“.