Oficialu. A lygoje žais 8 klubai (6)

2017.02.13 16:18
“Trakai“ - “Žalgiris“ | fkt.lt

“Trakai“ - “Žalgiris“ | fkt.lt

Praėjusią savaitę portalo futbolas.lt spėjimas, jog stipriausias šalies divizionas gali išsiplėsti iki devynių komandų nepasitvirtino. Nors A lygos licencijos suteiktos būtent devyniems klubams, tačiau vadovaudamiesi nuostatais Lietuvos futbolo federacijos vykdomojo komiteto nariai patvirtino aštuonių komandų sąrašą bei ankstesnįjį tvarkaraštį. Sprendimas priimtas vienbalsiai. 

Kaip ir buvo skelbta anksčiau, būsimame čempionate varžysis septynios stipriausios praėjusio sezono komandos (Vilniaus “Žalgiris”, “Trakai”, Marijampolės “Sūduva”, Klaipėdos “Atlantas”, Kauno “Stumbras”, FK “Jonava” ir Utenos “Utenis”) bei pirmos lygos pirmenybes laimėjęs Kazlų Rūdos “Šilas”.

Čempionatas startuos kovo 3 dieną “Trakų” – “Stumbro” rungtynėmis. Šiemet lyga neteko ilgamečio rėmėjo, tad kol nebus rastas naujas generalinis rėmėjas, lyga vadinsis tiesiog A lygos vardu.

P.S.: Įdomu tai, kad visą praėjusią savaitę daugelis suinteresuotų žmonių kartojo, kad šis klausimas apskritai nebus traukiamas į LFF Vykdomojo komiteto dienotvarkę. Vis tik, buvo. 

info@futbolas.lt

Naujienų portalo futbolas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

to kliedesys
2017-02-14 13:18:42
"Šių metų sistema kaip ir pernai leidžia anksti pabaigti sezoną 8 vietą užėmusiai komandai, o 7vietą užėmusi turėjo laukti mėnesį pereinamųjų varžybų."

Kokį dar mėnesį į tvarkaraštį pasižiūrėk.
Atsakyti
pokstas
2017-02-14 11:30:07
"paskelbė kad čia gali būti tik 24 profesionalūs klubai" - cia rimtai?

Isivaizduokit, kas nutinka... bankrutuoja 1 is leidziamo skaiciaus profesionaliu klubu, tai staiga turi atsirasti kitas profesionalus klubas i jo vieta :)
Atsakyti
kliedesys
2017-02-13 23:34:48
Šiai problemai silau sprendimą. Manau reikia reformuoti visą futbolo varžybų sistemą: a lygą ir I lygą. Pavyzdžiui Belgija paskelbė kad čia gali būti tik 24 profesionalūs klubai, šiemet žaidžia 16 aukščiausioje lygoje ir 8 antroje ir įvedė įdomią sistemą, kai dėl išlikimo lygoje kovoja 7-15 aukšč. lygoje užėmusios komandos ir 2-4 antroje lygoje užėmusios komandos. Varžybų sistema įdomi ir neprognozuojama. Suprantu, kad Lietuva ne Belgija, čia nebus daugiau klubu (Varanauskas kažkada svajojo apie 24, o Armėnijoje tėra 8). Kur lenkiu. Šių metų sistema kaip ir pernai leidžia anksti pabaigti sezoną 8 vietą užėmusiai komandai, o 7vietą užėmusi turėjo laukti mėnesį pereinamųjų varžybų. tai negerai ir prieš žiūrovus ir rėmėjus, nekalbant apie žaidėjų ir paties klubo vystymąsi. Tradicinės varžybų organizavimo sistemos išsisėmusios. Štai Argentinoje aukščiausioje lygoje žaidžia net 30 klubų .
Siūlau: po dviejų turų elito 6 komandų taškus dalinti iš dviejų ir žaisti dar du ratus. Išlikimo grupėje 7-8 vietas A lygoje užėmusi komanda žaistų su I lygos 1-4 vt užėmusiomis komandomis. Taškai skaičiuojami nuo nulio. būtų kitoms komandoms galimybė pasitempti. 1 lygą reiktų pervadinti į A2 lygą. Pažymint jos profesionalumą, komandų skaičių sumažinti iki maksimum 12 (10 klubų plius 2 klubų B komandos). Likę klubai žaistų išlikimo grupėse 5-12 užėmusios komandos su 1-4 vt. 2 lygoje (šią reiktų pervadinti į pirmą mėgėjų lygą, neskirstyti į regionus, o palikti kokias 12 komandų) užėmusiomis komandomis.
Atsakyti
Raimis
2017-02-13 20:49:47
Nenuostabu,kad lazybu lygos niekas nenori remti
Atsakyti
Taciau
2017-02-13 18:01:08
8 komandos liko ne siaip sau - o todel, kad buvo eile bankrotu. Kodel nesugrazinus normalesnio auksciausiajai lygai skaiciaus?

(tiesa, 9 butu didesne nesamone nei 8)
Atsakyti
:)
2017-02-13 16:36:51
Tai reik suprasti, kad vykdomasis komitetas dar su kiaušais :)
Atsakyti