A lyga | Organizatorių nuotr.

A lyga | Organizatorių nuotr.

Liko lygiai dešimt dienų iki pirmojo oficialaus naujojo Lietuvos futbolo sezono švilpuko. Lygiai dešimt dienų iki to momento, kai dvi stipriausios pastarųjų dvejų metų Lietuvos komandos kibs viena kitai atlapus tam, kad iškovotų trofėjų. “Žalgiris” – eilinį, “Trakai” – pirmąjį. Prabėgs dar penkios dienos ir startuos jau dabar daug triukšmo sukėlęs, bet nuo to tik dar labiau laukiamas A lygos sezonas.

Tarpsezonis prasidėjo gana ramiai – kaip niekada mažai gandų, jokio nepasitenkinimo, kelios žinutės apie “Šilo” atėjimą/ neatėjimą į A lygą ir, iš esmės, viskas. Prieš gerą savaitę ramybė baigėsi: paaiškėjo, jog vykdomasis komitetas dar nėra nusprendęs, koks komandų skaičius varžysis, “Žalgiris” priminė, jog ir toliau reikalauja kauniečių, kad ir šie nenaudotų “Žalgirio” vardo, o galiausiai, paskelbus tvarkaraštį, kaip įprasta kilo nepasitenkinimo banga.

Jei pirmuoju atveju viskas išsisprendė adekvačiai, antruoju – anksčiau ar vėliau galutinį žodį tars teismas, tai trečiuoju atveju reikia pagaliau susitaikyti, kad kitaip nebus nei šiemet, nei kitąmet, nei per artimiausią penkmetį.

Klubai, kurie turi balso teisę, visada pasirinks parduotas video teises Azijos šalims ir galimybę šiek tiek užsidirbti nei savaitgalius. Šiemet tai ypač aktualu, kai klubai sužinojo, jog teisėjavimo mokestis pakilo į 21 tūkstančio eurų. Palyginimui, pernai buvo 0, užpernai apie 16 tūkstančių.

“Žalgiris”

Vilniaus “Žalgiris”, palyginus su praėjusiais metus, rinkoje išliko gana pasyvus. Visus žaidėjus, išskyrus Andriją Kaludjerovičių, “Žalgiris” išsaugojo. Ta prasme, tuos žaidėjus, kurių klubui reikėjo. Į jo vietą atvyko Darvydas Šernas. Kiti pasikeitimai labiau kosmetiniai.

Tai rodo, kad “Žalgiris” ir šiemet turės geriausią atsarginių suolelį, kuris ne vienus metus yra didžiausias pranašumas prieš artimiausius persekiotojus.

Lyginant su 2016 – ųjų priešsezoniu, šiemet žalgiriečiai pasiruošimui pasirinko ne Lietuvą, o Turkiją. Privalumai – puikūs sparingo partneriai bei geros aikštės; minusai – grįžus teks prisiminti nuostabųjį “Sportimos” maniežą, kuriame ir bus surengtos Supertaurės rungtynės.

“Trakai”

Kaip ir “Žalgiris”, “Trakai” prarado tik vieną žaidėją, kurio prarasti nenorėjo. Tai Nerijus Valskis. Kitos netektys – Artiomas Gurenka ir Jevgenijus Zasavickij – klubo sprendimas. Pagrindiniu tarpsezonio papildymu (kol kas) galime vadinti Valdemarą Borovskį, kuris riterių gretose įsiliejo fantastiškai.

“Trakuose” pasveiko Jurijus Mamajevas ir Pavelas Krukas – du žaidėjai, kurių nuplėšti kryžminiai raiščiai komandai tapo per sunkiu išbandymu. Vaidotas Šilėnas taip pat jau kuris laikas treniruojasi su komanda. Pernai komanda savaitę ruošėsi Italijoje, šiemet visas pasiruošimas vyksta Vilniuje.

Kalbant apie Supertaurės rungtynes, tai trakiškiams šiemet gali būti truputį lengviau, nes jose nebus žaidžiamas pratęsimas, o lygiųjų atveju iškart bus mušami 11 metrų baudiniai. Grįžtant į metų senumo istoriją, būtent pratęsimas, kai “Žalgiris” pakeitė penkis žaidėjus (leidžia formatas), lėmė pastarojo klubo triumfą.

Tiesa, didžiausia “Trakų” tarpsezonio naujiena tapo pasikeitęs vyriausiasis treneris.

“Sūduva”

Nors marijampoliečių biudžetas, anot klubo prezidento Vidmanto Murausko, susitraukė dešimtadaliu (sieks maždaug 600 tūkstančių eurų), tačiau tarpsezonyje nuveiktas darbas yra žymiai produktyvesnis nei daugelį metų prieš tai. Kol kas peršasi būtent tokia išvada. Tiesa, nereikia pamiršti, kad pernai prisiviliojus tris žalgiriečius daugelis mąstė identiškai.

Kita tiesa ta, kad Vladimiras Čeburinas (jau spėjęs įrodyti “Kruojoje) renkasi tuos žaidėjus, kurie iš tikro komandai reikalingi, o ne tam, kad pastarieji užimtų reikalingas vietas.

Dominykas Galkevičius, Ovidijus Verbickas, Robertas Vėževičius, Artiomas Gurenka – naujokų sąrašas įspūdingas. Bėda gali būti ta, kad jie visi saugai.

“Atlantas”

Uostamiesčio ekipa buvo paskutinė, kuriai suteikta A lygos licencija. Dėl finansinio nepritekliaus pernai kentėję klaipėdiečiai, panašu, kad žaizdas jau yra išsilaižę, todėl šiemet mirk – gyvenk pasistengs grįžti į didįjį trejetą.

Šiuo metu Kipre stovyklaujantis “Atlantas” iš visų A lygos klubų daugiausiai laiko sezonui ruošėsi ne Lietuvoje, todėl kaip naujokai sugebėjo pakeisti buvusius lyderius, atsakyti sunku. Neliko Rolando Baravyko, neliko Ovidijaus Verbicko, neliko (skandalingai) Marko Benetos. Dar būrio žaidėjų, kurie vaidino menkesnį vaidmenį, buvo atsisakyta.

Kas juos pakeis? Andrejus Paniukovas – žmogus jau įrodęs, kad gali būti ir vienas lauke karys.

“Stumbras”

Kai į portugalų rankas pateko stipriausia Kauno komanda, ji tapo labai nenuspėjama. Dėl to “kalta” ir klubo strategija keisti žaidėjus vos ne po kiekvienų rungtynių. Praėjusį sezoną “Stumbras” buvo ryškus lyderis pagal nors vienas rungtynes sužaidusių futbolininkų skaičių.

Šiemet ekipos privalumas – panaikintas legionieriaus statusas Europos Sąjungos piliečiams. Dar pernai per žioplumą LFF taurės rungtynėse “Stumbras” vienu metu žaidė su septyniais legionieriais (nuostatai leido žaisti šešiems), šiemet tokį vaizdą arba dar labiau europietišką galime pamatyti ne kartą ir ne du.

Komanda garsiai dar nekalba, tačiau kelia tikslus prasibrauti į didįjį A lygos ketvertą. Įgyvendinama? Lengva nebus.

FK “Jonava”

Jonavos reprezentacinė komanda tarpsezoniu labiausiai nustebino atsisveikindama su puikiai praėjusiais metais ekipai vadovavusiu Robertu Poškumi. Dar įdomesnis sprendimas buvo pasikviesti Donatą Vencevičių, kuris atrodė, jog iš Lenkijos neišvažiuos jau niekada.

Tiesa, pasikeitė ne tik treneris. Pasikeitė klubo pavadinimas, netrukus pasikeis logotipas, pasikeitė krūva žaidėjų, pasikeitė ir pačios komandos vizija.

Panašu, kad FK “Jonava” šiemet taps realybės šou klubu. Tai yra Šakių “Vyčio” analogu krepšinyje, kur tiek žaidėjų, tiek paties klubo gyvenimai rodomi per padidinamąjį stiklą.

Klubas nuo praėjusio sezono išsaugojo brolius Eliošius bei, anot gandų, žada pasikviesti ir ilgus metus “Žalgiryje” praleidusį Liną Pilibaitį. Pastiprinimas būtų solidus, tačiau vertinant realiai, kol kas neatrodo, kad ši ekipa turnyro lentelėje pakils aukščiau nei pernai. Nors ką gali žinoti.

“Utenis”

Apie Utenos klubą tarpsezonyje dar mažiau žinių. Aišku tiek, kad pasikeitė vyriausiasis treneris, taip pat tai, kad dalyvauja krūva žaidėjų peržiūroje, tačiau koks jų pajėgumas atsakyti sunku.

Galime neabejoti ir tuo, kad iki sezono pradžios komanda dar sustiprės. Kada? Kuo? Šie klausimai kol kas neatsakyti.

“Šilas”

Kazlų Rūdos komanda įveikė licencijavimo procesą bei 2017 – uosius pasitinka kaip A lygos komanda. Naujoko etiketė “Šilui” neturėtų būti baisi, nes didžioji dalis komandos žaidėjų savo CV turi įrašų apie tai, kaip yra žaidę aukščiausiame šalies divizione.

Kaip rimčiausią pastiprinimą galėtumėm įvardinti Martyno Dapkaus atvykimą. Pernai sėkmingai įsiliejęs į “Trakų” gretas, komandą paliko dėl traumos, kuri jau yra praeitis.


Tvarkaraščiai

Lietuvos "A lyga"

Ket 08-17 Kauno Žalgiris 18 : 00 Stumbras
Ant 08-22 Stumbras 18 : 00 Žalgiris
Ant 08-22 Trakai 20 : 00 Atlantas
Tre 08-23 Kauno Žalgiris 18 : 00 Utenis Utena
Ket 08-24 Kauno Žalgiris 20 : 00 Utenis Utena
Pen 09-01 Atlantas 20 : 00 Sūduva
Rezultatai

Lietuvos "A lyga"

Tre 08-16 Žalgiris 5 - 0 Jonava
Tre 08-16 Utenis Utena 0 - 4 Trakai
Sek 08-13 Jonava 1 - 3 Utenis Utena
Sek 08-13 Stumbras 0 - 3 Atlantas
Šeš 08-12 Trakai 2 - 2 Žalgiris
Ket 08-10 Atlantas 0 - 1 Jonava
Ket 08-10 Utenis Utena 1 - 1 Stumbras
Tre 08-09 Žalgiris 1 - 1 Sūduva
Tre 08-09 Kauno Žalgiris 1 - 2 Trakai
Lentelės

66_ Komanda ŽR L LG P ĮĮ S T
1 Žalgiris 22 15 5 2 44 14 +30 50
2 Trakai 21 11 8 2 33 13 +20 41
3 Sūduva 19 8 8 3 32 22 +10 32
4 Atlantas 21 6 8 7 26 23 +3 26
5 Utenis Utena 22 6 7 9 17 34 -17 25
6 Jonava 22 5 5 12 22 36 -14 20
7 Stumbras 21 3 8 10 16 30 -14 17
8 Kauno Žalgiris 20 3 5 12 14 32 -18 14